XXV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

XXV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej
15 Wrzesień 2017 r - 17 Wrzesień 2017 r

W dniach 15-17 września 2017 roku w Krakowie odbyły się 25 Jubileuszowe Ogólnopolskie Igrzyska Kłodzieży Salezjańskiej po patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Do Krakowa przyjechało ponad 1100 młodych sportowców z ponad 30 stowarzyszeń lokalnych Salos, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: piłka nożna, koszykówka, siatkówka i tenis stołowy.
W uroczystym otwarciu igrzysk na hali Wisły wzięły udział ważne osobistości: m.in. doradca Pana Prezydenta RP Piotr Nowacki, inspektorzy: ks. Adam Parszywka i ks. Jarosław Pizoń, przedstawicielki matek inspektorek, wikariusz inspektorialny z Krakowa ks. Marcin Kaznowski, krajowy duszpasterz sportowców, ks. Edward Pleń sdb, diecezjalny duszpasterz sportowców archiediecezji krakowskiej, ks. Łukasz Nizio, prezes SALOS RP, prof. Zbigniew Dziubiński wraz z zarządem Salos, prezesi polskich związków sportowych, władze samorządowe, trenerzy, sponsorzy.
Podczas uroczystego otwarcia List Pana Prezydenta do uczestników odczytał Doradca Piotr Nowacki, który przekazał specjalny Puchar Prezydenta RP dla najlepszej drużyny.
Wręczono również odznaczenia państwowe, PKOL i medale 25-lecia SALOS RP dla wybitnych i zasłużonych działaczy:

A. Odznaczenia państwowe

1. ks. Zbigniew Malinowski – srebrny krzyż zasługi
2. Jan Płaczek – brązowy krzyż zasługi

B. Polski Komitet Olimpijski

1. ks. Henryk Urbaś – 15.09.2017 - Kraków
2. Sylwia Wilczek – 15.09.2017

C. Listy gratulacyjne i medale 25-lecia SALOS RP

Piotr Nowacki – Doradca Pana Prezydenta
Ks. Adam Parszywka - inspektor
Ks. prof. Henryk Skorowski
Red. Przemysław Babiarz
Bogdan Kapelko - firma Puegot
Ks. Tadeusz Balicki – prezes SI SALOS Piła

Jerzy Chmielewski
Zofia Chmielewska
ks. Franciszek Janyga
Anna Niedbała
Anna Pytlik

W sobotę o godz. 19.00 w kościele salezjańskich przy ul. Konfederackiej została odprawiona Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. inspektora Adama Parszywki a Słowo Boże wygłosił ks. wikariusz inspektorialny ks. Marcin Kaznowski.
W niedzielę rozegrano finały na obiektach AGH i UJ a następnie podczas uroczystości zakończenia ogłoszono wyniki i wręczono medale, puchary i dyplomy.
Puchar Pana Prezydenta RP otrzymał SALOS Lublin, a pucha Fair Play prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego otrzymał SALOS Piotrków Trybunalski.

Wyniki 25 OIMS

Piłka nożna dziewcząt "6"

KAT. B

1. SL SALOS Róża Kutno
2. SL SALOS Poznań
3. SL SALOS Pogrzebień

Piłka nożna chłopców "6"

KAT. A

1. SL SALOS Piast Kraków
2. SL SALOS Róża Kutno
3. SL SALOS Żyrardów

KAT. B

1. SL SALOS Amico Lubin
2. SL SALOS Piast Kraków
3. SL SALOS Dąbrowa Górnicza

KAT. C

1. SL SALOS Amico Lubin
2. SL SALOS Ełk
3. SL SALOS Róża Kut

Piłka nożna chłopców "11"

KAT. A

1. SL SALOS Suwałki
2. Salezjanki Dominik Kraków

Koszykówka chłopców

KAT. A

1. SL SALOS Świętochłowice
2. SL SALOS Dobieszczyzna
3. SL SALOS Piast Kraków

Koszykówka dziewcząt

KAT. A

1. SL SALOS Słupsk
2. SL SALOS Ostrów Wielkopolski
3. SL SALOS Świętochłowice

KAT. B

1. SL SALOS Ostrów Wielkopolski
2. SL SALOS Słupsk
3. SL SALOS Świętochłowice

Piłka siatkowa dziewcząt

KAT. A

1. SL SALOS Lublin
2. SL SALOS Ełk
3. SL SALOS Czaplinek

KAT. B

1. SL SALOS Łódź Wodna
2. SL SALOS Nowa Ruda
3. SL SALOS Kielce

KAT. C

1. SL SALOS Ełk
2. SL SALOS Nowa Ruda
3. SL SALOS Łódź Wodna

Piłka siatkowa chłopców

KAT. A

1. SL SALOS Ostróda
2. SL SALOS Łodź Wodna
3. SL SALOS Ostrów Wielkopolski

KAT. C

1. SL SALOS Kraków RP "A"
2. SL SALOS Kraków

Tenis stołowy - indywidualnie

KAT. A – dziewczęta

1. DYJA Milena – SALOS Płock
2. BREZGIEŁ Natalia – SALOS Suwałki
3. HOŁUBOWICZ Dominika- SALOS Suwałki

KAT. A – chłopcy

1. WASILEWSKI Bartosz – SALOS Suwałki
2. POŚWIATOWSKI Jakub – SALOS Suwałki
3. MATERA Michał – SALOS Lublin

KAT. B – dziewczęta

1. STĘPNIEWSKA. Dominika – SALOS Lublin
2. MARGOL Katarzyna – SALOS Suwałki
3. TERLECKA Milena – SALOS Suwałki

KAT. B – chłopcy

1. WRONA Hubert – SALOS Lublin
2. KOCIUBA Marcin – SALOS Szczecin
3. BYLINA Szymon – SALOS Szczecin

KAT. C – dziewczęta

1.JAŻDŻEWSKA Patrycja – UKS SALOS Konarzyny
2.TOPOLEWSKA Michalina – SALOS Płock
3.GAWIN Aleksandra – UKS SALOS Konarzyny

KAT. C - chłopcy

1.BORCUCH Dominik – SALOS Lublin
2.CHODOROWSKI Kacper – SALOS Lublin
3.ZIĘCINA Łukasz – SALOS Szczecin

Informacje o deblach jak też inne informacje znajdują się na stronie igrzysk: igrzyska2017.salezjanie.com

Stowarzyszenie: 
SL SALOS Kraków - Piast
« powrót