XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Łódź 2016 - zakończenie.

XXIV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Łódź 2016 - zakończenie.
16 Wrzesień 2016 r - 18 Wrzesień 2016 r

Blisko 1200 zawodników wraz z trenerami z 35 stowarzyszeń SALOS wzięło udział w XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, trwających od 16 do 18 września w Łodzi.

W Igrzyskach wzięły udział stowarzyszenia lokalne SALOS z następujących miejscowości:

Czaplinek, Dąbrowa Górnicza, Dobieszczyzna, Dzierżoniów, Ełk, Kielce, Konarzyny, Kraków Piast, Kutno, Lubin Amico, Lublin, Łódź, Nowa Ruda, Ostróda, Ostrów Wielkopolski, Pieszyce, Płock, Pogrzebień, Połczyn Zdrój, Poznań Don Bosko, Poznań Winogrady, Przeczno, Rzeszów, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Wrocław Angels, Wrocław Siostry, Świętochłowice, Żyrardów oraz zaprzyjaźnione drużyny z Krakowa, Płocka, Piotrkowa Trybunalksiego, Strzelec Opolskich i z ZSMR Piątek.

Dzieci i młodzież zacięcie walczyli o medale i puchary w czterech dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, koszykówka i tenis stołowy. Młodzi sportowcy rywalizowali także o puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy dla drużyny o najwyższych walorach moralno-kulturowych. Otrzymała go ekipa SALOS Suwałki.

Zgodnie z zasadami SALOS – Salezjańskiej Organizacji Sportowej, przez cały rok rywalizowali oni w mikroregionach i inspektoriach. Raz do roku wszyscy zwycięzcy etapów regionalnych spotykają się na Igrzyskach w wybranym mieście w Polsce. W sobotę cały dzień trwały rozgrywki, zakończone wspólną Eucharystią w kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, pod przewodnictwem bp Ireneusza Pękalskiego. W niedzielę rozegrane zostały mecze finałowe w każdej z dyscyplin oraz wręczone nagrody dla zwycięzców. Jubleuszowe XXV. OIMS odbędą się za rok w Krakowie.

 

W imieniu Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP z całego serca dziękujemy parnerom i sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

W pierwszej kolejności dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki,

dziękujemy też Fundacji Lotto Milion Marzeń, PZU Życie, Firmie Atlas, Firmie Epufloor, firmie Polskie Mięso i Wędliny Łukosz i innym, którzy wymienieni zostali na stronie igrzysk http://igrzyska-lodz.pl/.

 

Zdjęcia dostępne są na facebooku pod adresem:

XXIV Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej 2016

« powrót