XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w FUTSAL-u.

XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w FUTSAL-u.
26 Styczeń 2018 r - 28 Styczeń 2018 r

XXII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu to już histroia. W Suwałkach gościły drużyny ze stowarzyszeń z całej Polski: SALOS „RÓŻA” Kutno, SCS „AMICO” Lubin, SALOS Dobieszczyzna, SALOS Ełk, SALOS Łódź Wodna, , SALOS Słupsk, SALOS Poznań, SALOS Żyrardów oraz drużyny zaprzyjaźnione: RESO Akademia 2012, UKS Rutka-Tartak, „Przyjaciele”.

W piątek nastąpiło uroczyste otwarcie w obecności władz miasta na czele z Panem Prezydentem Czesławem Renkiewiczem, zarządem SALOS RP z prezesem prof. dr hab. Zbigniewem Dziubińskim, krajowym duszpasterzem sportowców ks. Edwardem Pleniem sdb, (który wyjeżdża na Zimowe Igrzyska do Korei), sponsorów, donatorów, salezjanów, sióstr salezjanek, trenerów.
W części artystycznej wystąpił zespół: „Szyszki i Przyjaciele”. SL SALOS w SUWAŁKACH świętowało również 25 lecie SALOSu w Suwałkach.

W sobotę w kościele salezjanów odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże, ks. inspektor dr Andrzej Wujek. Po mszy św. odbyła się Gala Jubileuszowa z okazji 25 lecia Sl Salos. Wybitni prezesi, trenerzy, sponsorzy, przyjaciele otrzymali okolicznościowe medale.

Przez te 3 dni najważniejsze było wspólne przebywanie ze sobą, gra w duchu fair play i wspominanie św. Jana Bosko , wielkiego pedagoga, przyjaciela młodzieży, założyciela Salezjanów i rodziny salezjańskiej i twórcy systemu prewencyjnego.

Rozgrywki zostały przeprowadzone w 4 kategoriach : kat. A (rocznik 2001-2002) chłopców i dziewcząt oraz w kat. B (2003-2004) i C (2005 i młodsi) chłopców.

Wyniki:

kat. A dziewcząt

I miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

II miejsce – SALOS Łódź Wodna

III miejsce – SALOS Dobieszczyzna

 

kat. A chłopców

I miejsce – SALOS Żyrardów

II miejsce – SALOS „RÓŻA” Kutno

III miejsce – SALOS Suwałki

 

kat. B chłopców

I miejsce SALOS „RÓŻA” Kutno

II miejsce SALOS „AMICO” Lubin

III miejsce SALOS Słupsk

 

kat. C chłopców

I miejsce – SALOS Poznań

II miejsce – SALOS Słupsk

III miejsce – SALOS Ełk

 

Puchar FAIR PLAY – SALOS „RÓŻA” Kutno

Puchar za Najlepsze Walory Moralno-Kulturowe – SALOS Dobieszczyzna

 

NAJLEPSI ZAWODNICY:

KAT. A CHŁOPCÓW – PATRYK CIEŚLAK – SALOS „RÓŻA” KUTNO

KAT. B CHŁOPCÓW – MARIUSZ ORZECHOWSKI – SALOS SŁUPSK

KAT.C CHŁOPCÓW – IGOR KUŚNIERCZYK – SALOS POZNAŃ

KAT. A DZIEWCZĄT – NATALIA OTTO – SALOS „RÓŻA” KUTNO

 

Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Fundacji Lotto za wsparcie XXII Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej

 

Stowarzyszenie: 
Suwałki
« powrót