XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

14 Wrzesień 2012 r - 16 Wrzesień 2012 r

W dniach od 14 do 16 września odbyły się XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Gospodarzami i organizatorami igrzysk były Stowarzyszenia Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Rumi i Gdańsku.

Igrzyska rozpoczęły się w Gdańsku przemarszem wszystkich uczestników od Złotej Bramy do Filharmonii Bałtyckiej. Tam odbyła się ceremonia otwarcia, którą poprowadził znany dziennikarz i komentator sportowy Przemysław Babiarz.

Sobota, 15 września, była dniem rozgrywek sportowych. 900 zawodników z całej Polski rywalizowało w czterech dyscyplinach: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym.

W sobotni wieczór w salezjańskim kościele pw. Wspomożycielki Wiernych w Rumi odprawiona została Msza św. dla uczestników igrzysk. Przewodniczył jej Metropolita Gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Słowo boże wygłosił ks. prof. Henryk Skorowski. Wśród gości był obecny także inspektor pilski ks. Marek Chmielewski, prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej prof. Zbigniew Dziubiński i kapelan polskiego sportu ks. Edward Pleń.

Zaproszeni byli również sportowcy: Przemysław Miarczyński, brązowy medalista olimpijskim z Londynu w windsurfingu i Joanna Mitrosz, polska gimnastyczka artystyczna.

W niedzielę, w ostatni dzień igrzysk, rozegrano finały. Szczegółowe wyniki i klasyfikacje dostępne są na stronie: www.e-salos.pl. Ceremonia zakończenia na Hali MOSiR w Rumi, podczas której rozdano puchary i medale, była ostatnim akordem XX Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej. Następne ogólnopolskie igrzyska  w 2013 roku odbędą się we Wrocławiu.

Stowarzyszenie: 
Rumia
« powrót