XV OGÓLNOPOLSKIE ROZGRYWKI SALEZJAŃSKICH ANIMATORÓW SPORTOWYCH

XV OGÓLNOPOLSKIE ROZGRYWKI SALEZJAŃSKICH ANIMATORÓW SPORTOWYCH
12 Październik 2012 r - 14 Październik 2012 r

W dniach 12 – 14 października odbyły się w Żerkowie i Dobieszczyźnie XV Ogólnopolskie Rozgrywki Salezjańskich Animatorów Sportowych, w którym wzięło udział prawie 150 wolontariuszy /prezesów, członków zarządów lokalnych, trenerów i animatorów/.

Spotkanie oparte było na trzech blokach: sportowym, kulturalnym i religijnym.

W turnieju w piłkę siatkową pierwsze i drugie miejsce zajęły reprezentacje z inspektori sióstr salezjanek a miejsce trzecie reprezentacja  salezjanów z inspektorki pilskiej.

Uczestnicy wysłuchali koncertu organowego w kościele w Brzóstkowie,  ponadto zwiedzili muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie i drewniany kościół w Lwowie z XVII wieku.

Referat o socjalizacji wygłosił prof. Z. Dziubiński.

Uczestnicy mieli też okazję podzielenia się doświadczeniami w swoich stowarzyszeniach lokalnych, których w Polsce jest blisko 100.

W sobotę i w niedziele  w kościele pod wezwaniem św. Stanisława biskupa i męczennika w Żerkowie wszyscy uczestniczyli we mszach św.

Słowa uznania dla stowarzyszenia lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej prowadzonego przez siostry salezjanki za wspaniałe przygotowania spotkania.

XV Ogólnopolskie Rozgrywki Salezjańskich Animatorów Sportowych odbyły się dzięki wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki pomocy Totalizatora Sportowego.

Stowarzyszenie: 
Dobieszczyzna
« powrót