I miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej we Włoszech

I miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Piłce Siatkowej we Włoszech
8 Maj 2015 r - 11 Maj 2015 r

W dniach 8-11 maja, zawodniczki ełckiego Salosu w kategorii do lat 14, uczestniczyły                        w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej na przedmieściach Mediolanu. Turniej organizowany był już po raz siódmy przez zaprzyjaźniony włoski klub Gio…issa Rho, wzięło w nim udział                      6 drużyn: z Włoch, Hiszpanii, Litwy i Polski.

         Zawody odbywały się miłej i przyjaznej atmosferze, a poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. Ełczankom w zmaganiach Grupy A udało się pokonać gospodynie turnieju oraz zespół z Katalonii. W finale, który okazał się niezwykle emocjonujący, zawodniczki Salosu, 3:1 w setach pokonały włoską drużynę z Legnano. Na uwagę zasługuje fakt, iż przeciwniczki z finałowego spotkania to licencjonowany klub FIPAV, który w obecnym sezonie wygrały rozgrywki ligowe (Campionato Provinciale di Milano - Girone A Under 14).

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 miejsce – UKS SALOS Ełk

2 miejsce – VOMIEN S.S.M. LEGNANO (Italia)

3 miejsce – AVIŹENIU GIMNAZIJA VILNIUS  (Litwa)

4 miejsce – GIO…ISSA VOLLEY A (Italia)

5 miejsce – ESCOLA PIA GRANOLLERS (Hiszpania)

6 miejsce – GIO…ISSA B (Italia)

         Skład zwycięskiej drużyny: Anita Mocarska (kapitan), Klaudia Akacka, Weronika Dyszkiewicz, Weronika Juszkiewicz, Patrycja Żabińska, Klaudia Andrzejczuk, Aleksandra Ejsmont, Natalia Majewska, Julia Magreta, Justyna Orłowska, Karolina Mocarska, Daria Stankiewicz, trener zespołu Urszula Pieczulis oraz osoby wspierające: Wojciech Nartowicz i ks. Szymon Mastalerz SDB.

 

           Poza grą na boisku, zawodniczki Salosu miały okazję zwiedzić centrum Mediolanu oraz wspólnie spędzić czas ze swoimi rówieśniczkami z innych krajów. Szczególnym wydarzeniem było kibicowanie młodszym koleżankom, które uczestniczyły w turnieju mieszanym.

          Tak wielkie emocje i niezapomniane przeżycia nie byłyby możliwe dzięki wsparciu                     i pomocy Urzędu Miasta Ełk oraz licznym sponsorom, którym wyrażamy naszą wdzięczność.

 

Wojciech Nartowicz

koordynator ds. piłki siatkowej

Członek Zarządu UKS SALOS Ełk

Stowarzyszenie: 
Ełk
« powrót